Zarządzanie IT w czasach Cloud Computing

Podsumowanie webinaru

Kalkulacja kosztów i ryzyka IT, bezpieczne zmiany w infrastrukturze IT, zarządzanie licencjami, modelowanie kosztów usług czy skuteczne zarządzenie zasobami – to tylko niektóre z zagadnień, jakie zostały poruszone podczas webinaru „Zarządzanie IT w czasach cloud computingu”.

Ekspertami webinaru byli przedstawiciele firmy Betacom – Krzysztof Olejnik i Łukasz Raczkowski oraz Tomasz Głażewski – Dyrektor Linii Biznesowej Hybrydowe IT. Webinar prowadzili i moderowali Robert Nowak – Presales Consultant, CEE Microfocus oraz Małgorzata Olszewska Dyrektor Pionu IT AGORA S.A.

Świat IT nieustannie się zmienia. Rozwój technologii pozwala na wdrażanie coraz to nowych rozwiązań. Szczególnie atrakcyjnym z punktu widzenia przedsiębiorców obszarem zmian jest cloud computing.

– Dzięki możliwościom przetwarzania danych w chmurze, a co za tym idzie delokalizacji przetwarzania danych, oferta usług IT dostępnych na rynku znacząco się poszerzyła, ceny zaś z powodzeniem konkurują z kosztami usług wewnętrznych – mówił podczas webinaru Tomasz Głażewski. – To powoduje, że IT musi wyjść z rolli producenta usług IT, a stać się brokerem usług dostępnych na rynku. I uzupełniać jedynie niektóre obszary usługami wytworzonymi wewnętrznie. Dzięki zrozumieniu z jakich usług biznes korzysta oraz zbudowaniu katalogu dostępnych usług możliwe staje się wspieranie biznesu w zakresie skrócenia czasu dostarczania usług IT, a co za tym idzie skrócenia TimeToMarket produktów oferowanych przez organizacje – podkreślał.

Zrozumienie nowych wyzwań powinno być punktem wyjścia dla managerów IT. Jednak chwilę później z pewnością w głowie każdego pojawią się pytania: czy to się opłaca? Czy to jest bezpieczne? Czy na pewno moja firma potrzebuje takich technologii? Po jakie rozwiązania powinienem sięgać?

Jeśli i Ty zadajesz sobie te pytania zapraszamy do obejrzenia całego nagrania z webinaru, aby tak jak ponad 60 unikatowych użytkowników, którzy wzięli udział w webinarze na żywo, odkryć tajniki cloud computingu. Spośród osób uczestniczących w webinarze ponad połowa wskazała, jako najciekawszy opis wdrożeń zarządzania licencjami. Poznaj już dziś inspirujące przykłady, dzięki którym zoptymalizujesz działanie swojej firmy.

Obejrzyj webinar

Lista tematów

Korzyści dla CXO cenne z punktu widzenia zarządu firmy

  • kontrola dostawców produktów i usług
  • ocena rzeczywistych kosztów usług
  • argumenty do planu rozwoju infrakstruktury IT
Robert Nowak, Presales Consultant CEE, Micro Focus

Dyskusja ekspertów dotycząca kluczowych zagadnień dla IT na podstawie case study

  • zarządzanie licencjami SAM
  • modelowanie usług
  • analiza kosztów utrzymania infrastruktury
  • analiza ryzyka i jego wpływu – wnioski
Małgorzata Olszewska, Dyrektor Pionu Technologii, Agora S.A.

Poznaj prowadzących

Małgorzata Olszewska
Agora S.A.

Małgorzata Olszewska

Dyrektor Pionu Technologii
Tomasz Głażewski
Betacom S.A.

Tomasz Głażewski

Dyrektor Linii Biznesowej Hybrydowe IT
Robert Nowak
Micro Focus

Robert Nowak

Presales Consultant CEE

Opinie uczestników

Webinar uświadomił mi jak wiele korzyści mogę zyskać jako przedsiębiorca dzięki wdrożeniom z zakresu zarządzania licencjami i zarządzania ryzykiem. Dzięki licznym przykładom i szerokiej wiedzy ekspertów mogłem poznać nie tyko najlepsze rozwiązania na rynku, ale także odnieść je do własnych potrzeb. Polecam każdemu, kto wciąż jeszcze zastanawia się czy warto inwestować w rozwiązania chmurowe. Ja już wiem, że tak.
Anonim
Mity dotyczące wdrożeń z zakresu nowych technologii od zawsze były dla mnie tematem, który zniechęcał mnie przed jakimikolwiek zmianami. Eksperci w trakcie webinaru, rozwiali wszystkie moje wątpliwości. Korzyści, oszczędności i możliwości jakie niesie za sobą cloud computing są dla mojej firmy rozwiązaniem idealnym. Wdrożenia z zakresu modelowania kosztów usług to coś co przyda się z pewnością każdemu.
Anonim

Partner merytoryczny

Partnerzy

Partnerzy specjalni