Analitycy Forrester: HPE CloudSystem Enterprise Suite jednym z najlepszych rozwiązań na rynku do budowy chmury prywatnej

Raport The Forrester Wave – Private Cloud Software Suites koncentruje się na udzieleniu odpowiedzi na dwa pytania: jak wybrać optymalne rozwiązanie chmury prywatnej oraz którzy dostawcy oprogramowania do budowy i obsługi chmury prywatnej oferują najlepsze pakiety. Analitycy Forrester, biorąc pod uwagę ponad 40 kryteriów, zidentyfikowali najbardziej znaczących dostawców.

HPE, wraz z pakietem HPE CloudSystem Enterprise Suite, znalazło się w grupie liderów. Analitycy Forrester zwrócili uwagę w szczególności na narzędzia do zarządzania systemem, który został oparty na platformie OpenStack. Nawigacja po tym skomplikowanym rozwiązaniu jest jednak prosta dzięki intuicyjnemu portalowi. HPE – w ocenie Forrester – otrzymało najwyższe oceny za zautomatyzowane udostępnianie zasobów, ogromny zbiór szablonów, kontrolowanie zgodności z regulacjami oraz monitorowanie kosztów.

Analitycy zwrócili również uwagę, że HPE było jedną z pierwszych firm, która dostrzegła i zaczęła wspierać społeczność OpenStack. Przy tym zaangażowanie firmy w ciągu ostatnich lat wzrasta. Obecnie w rozwój platformy OpenStack zaangażowanych jest na stałe ponad 50 programistów HPE, co sprawia, że firma jest jednym z największych mecenasów tego projektu, a jednocześnie dobrze wróży na przyszłość rozwoju systemów chmurowych HPE.

Jeśli jesteś specjalistą zajmującym się infrastrukturą i jej utrzymaniem, zachęcamy do zapoznania się z pełnym raportem Forrester

Pobierz raport