Technologie HPE w ABB: zielona energia dla centrów danych

ABB to globalny koncern oferujący szerokie portfolio rozwiązań energetycznych, automatyki przemysłowej oraz aparatury elektrycznej. Zgodnie z firmowymi prognozami, w ciągu trzech najbliższych lat światowy ruch w centrach danych wzrośnie czterokrotnie, co spowoduje trzykrotne zwiększenie zużycia energii elektrycznej. Tymczasem, aż 40% wszystkich kosztów dotyczących posiadania centrum danych związanych jest z energią elektryczną. Jak ABB zamierza poradzić sobie z tym wyzwaniem? Jak zamierza zwiększyć efektywność energetyczną swoich ośrodków?

Kluczowe pytanie brzmi: w jaki sposób uruchamiać aplikacje i przechowywać dane, żeby było to zarówno efektywne ekonomicznie, jak i przyjazne dla środowiska” – przekonuje Greg Scheu, prezes ABB Americas.

Wykorzystując swoje doświadczenia w branży energetycznej, ABB doszło do wniosku, że zasilanie systemów w centrum danych prądem stałym pozwoli na zmniejszenie jego złożoności. Zmniejszy również zapotrzebowanie na przestrzeń centrum danych o 25%, a także będzie oznaczać mniejsze koszty związane z zakupem sprzętu, instalacją i utrzymaniem.

Jako partnera OEM do współpracy przy tym projekcie ABB wybrało HPE, które zaprojektowało serwery i pamięci masowe zasilane prądem stałym. Jakie są efekty tej współpracy? Ograniczenie o 20% kosztów energii, dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na chłodzenie i mniejszemu zużyciu energii przez wszystkie urządzenia. Innowacyjne podejście ABB, wypracowane przy udziale HPE, zapewnia także niższe o 15% koszty inwestycyjne związane z budową nowych centrów danych.

Wszystkie szczegóły unikalnego projektu, zrealizowanego przez ABB przy współpracy z HPE, można poznać klikając w link poniżej.

Pobierz case