Modularne centrum danych HPE w Spectrum Health

Jak zyskać większą elastyczność w centrum danych? Przykład amerykańskiej firmy specjalizującej się w usługach ochrony zdrowia pokazuje, że recepta jest stosunkowo prosta: modularne podejście. Wykorzystując rozwiązanie HPE Flexible Data Center, firma zbudowała centrum danych nowej generacji, które pozwala na oszczędzanie energii, zmniejszenie wymagań w zakresie chłodzenia i przestrzeni fizycznej. W kategoriach biznesowych pozwoliło to na zwiększenie elastyczności i efektywności kosztowej potrzebnej do rozwoju firmy.

Naszym celem jest zapewnienie środowiska technologicznego, które będzie zaspokajało potrzeby naszego biznesu w sposób pozwalający w trybie ciągłym udoskonalać poziom usług i rozwijać się, bez zakłócania bieżącego funkcjonowania organizacji. HPE to zaufany partner, który pomaga nam osiągnąć ten cel” – przekonuje Scott Dresen, wiceprezes do spraw usług informatycznych w Spectrum Health.

Co konkretnie udało się osiagnąć?

  • ograniczenie zużycia energii o 27%,
  • zapewnienie dostępności na poziomie 99,999%,
  • zmniejszenie kosztów operacyjnych o 25%.

W porównaniu z tradycyjnymi technologiami, nowe, modularne centrum danych HPE ma w perspektywie 10 lat przynieść oszczędności przewidywania na poziomie 10 mln USD. Jeśli chcecie poznać całą historię projektu w Spectrum Health, zapraszamy do przeczytania case study!

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego wideo o tym projekcie.

Pobierz case