Jak zapanować nad hiper-wzrostem przy pomocy sztucznej inteligencji?

Amerykański producent słodyczy Ferrara Candy Company, dzięki własnym klasycznym markom oraz kilku dużym przejęciom, rozwija się w zawrotnym tempie. To prosta droga, żeby błyskawicznie wyrosnąć z posiadanej infrastruktury IT. Stabilność udało się osiągnąć dzięki pamięci masowej HPE Nimble Storage wykorzystującej mechanizmy sztucznej inteligencji.

Ferrara Candy Company a produkuje blisko pół miliona ton żelkowych misiów tygodniowo! A jest to tylko jeden produkt z bogatej oferty słodkich przekąsek tej firmy produkowanych w 19 fabrykach w USA i Meksyku. Trzycyfrowe tempo wzrostu w skali kilku lat to z jednej strony błogosławieństwo, z drugiej – recepta na kłopoty. Dla amerykańskiego potentata branży słodyczy oznaczało to przede wszystkim wzrost liczby awarii infrastruktury IT.

„Kiedy mamy krytyczną awarię systemu, nie możemy fakturować, nie możemy przyjmować zamówień i nie możemy wysyłać naszych produktów. Kiedy nasz produkcyjny system SAP ma problemy przez 4 godziny, konsekwencje finansowe są nieuniknione” – tłumaczy Stefan Floyhar, starszy menedżer odpowiedzialny za infrastrukturę IT w Ferrrara Candy Company.

Odzyskanie kontroli nad bardzo szybko rosnącym środowiskiem IT oraz wyeliminowanie większości awarii było koniecznością. Po pierwsze trzeba było zmniejszyć złożoność i uprościć zarządzanie. Po drugie potrzeba było zapewnić sobie dostęp do informacji, w oparciu o które można w krótkim czasie ocenić z jakiego powodu aplikacje mają problemy. Po trzecie konieczne było wsparcie ze strony sztucznej inteligencji, żeby zyskać możliwość przewidywania wystąpienia przynajmniej części niekorzystnych zdarzeń.

Rozwiązaniem, które spełniało wszystkie te warunki była pamięć masowa HPE Nimble Storage. Po krótkim demo, w trakcie którego eksperci Ferrara mieli okazję poznać zintegrowaną z Nimble Storage technologię HPE InfoSight, decyzja o wdrożeniu była jedynie formalnością.

HPE InfoSight to bazujący na algorytmach sztucznej inteligencji, który transformuje zarządzanie infrastrukturą i obsługę środowisk chmury hybrydowej. Dzięki predykcyjnej automatyzacji wsparcia, zarządzaniu opartemu na sztucznej inteligencji i wyjątkowej jakości produktu zmienia infrastrukturę IT w zautomatyzowane, samo-zarządzające, samo-naprawiające i samo-optymalizujące się środowisko.

Zmieniła się również sytuacja pracowników dział IT: odzyskali weekendy, przestali zarywać noce, przeszli od reaktywnego gaszenia pożarów, do proaktywnego monitorowania. Dzięki HPE Nimble Storage z HPE InfoSight nie muszą myśleć nieustannie o infrastrukturze, a zamiast tego mogą skupić się na dostarczaniu wartości dla biznesu. „Żadna inna sztuczna inteligencja nie potrafi tego, co robi HPE InfoSight” – przekonuje Stefan Floyhar.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sposobów radzenia sobie z hiperwzrostem oraz wykorzystania HPE Nimble Storage, pełna wersja case study poświęconego firmie Ferrara znajduje się tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=A6OUBHrOclo