HPE Synergy (oparte na procesorach Intel® Xeon) dla HudsonAlpha

Czy technologia może sprawić, że nowej generacji leki na choroby cywilizacyjne pojawią się szybciej? Przykład zastosowania infrastruktury komponowalnej HPE Synergy w HudsonAlpha – jednym z wiodących ośrodków badawczych ludzkiego genomu – daje nam na to nadzieję!

HudsonAlpha Institute for Biotechnology został założony w 2008 roku. Ośrodek ten skupia światowej sławy specjalistów w dziedzinie genetyki, przedsiębiorców oraz popularyzatorów, którzy łączą wiedzę i wysiłki, by poprawićkondycję zdrowotną i jakość życia człowieka. HudsonAlpha to w sumie ponad 800 pracowników, 16 laboratoriów genetycznych oraz 34 przedsiębiorstwa z branży life sciences. Kluczowym celem działalności instytutu jest opracowanie nowej generacji leków na raka czy cukrzycę, a także na rzadkie i nieuleczalne dotąd choroby. Na terenie ośrodka działa klinika medycyny genetycznej dla pacjentów ze schorzeniami, które nie mogą być diagnozowane innymi dostępnymi środkami.

Działania HudsonAlpha obejmują wiele specyficznych, skomplikowanych dziedzin, takich jak sekwencjonowanie DNA i RNA, proteomika czy metabolomika. Każda z nich generuje ogromną ilość danych – ok. 1 PB w ciągu miesiąca – które następnie trzeba przechowywać, przetwarzać i analizować. Natłok informacji wymagał zupełnie nowego podejścia do użytkowanej przez instytut infrastruktury IT. I właśnie w tym celu zwrócił się on do Hewlett Packard Enterprise.

Wybór padł na HPE Synergy. Zastosowano pojedynczą obudowę HPE Synergy Frame z trzema modułami obliczeniowymi Synergy 480 Compute (opartymi na procesorach Intel Xeon E5-2600 v4), modułem pamięci masowej D3940 Storage oraz trzema systemami Hyper Converged 380. Do zarządzania infrastrukturą użyto niezawodnego HPE OneView, a dzięki modułowej budowie i łatwości implementacji kompletne wdrożenie trwało zaledwie 10 tygodni!

HPE Synergy to jedna platforma łącząca zasoby mocy obliczeniowej, połączenia sieciowe oraz pamięć masową ze zunifikowanym zarządzaniem – pojedyncze API pozwala na łatwe programowanie całej infrastruktury z dużym udziałem automatyzacji. Infrastruktura traktowana jest jak kod, dzięki czemu HudsonAlpha może błyskawicznie udostępniaćswoim pracownikom zasoby sprzętowe i programowe niezbędne do obsłużenia specyficznych obciążeń. Co więcej, administratorzy nie muszą już fizycznie konfigurować sprzętu pod konkretne aplikacje – teraz to developerzy mogą zdefiniować swoje wymagania zgodnie z polityką i profilami usług, a oprogramowanie wykorzystująć API stworzy dokładnie taką infrastrukturę, jakiej aktualnie potrzebują, w formie maszyny wirtualnej lub kontenera. Dzięki temu HPE Synergy sprawdza się świetnie z metodologią DevOps.

Rezultaty? Jest szybciej i taniej! Koszty zakupu i eksploatacji HPE Synergy są o 43% mniejsze niż w przypadku środowiska legacy zdolnego pokryć zapotrzebowanie HudsonAlpha. Koszty utrzymania oraz licencji spadły o ok. 85 tys. dolarów w ciągu roku. Elastyczność i skalowalność infrastruktury komponowalnej pozwoliła przyspieszyćdostarczanie zasobów IT niemal dwukrotnie. Wzrosła także produktywność pracowników – zarówno działów IT, którzy wykonują swoje zadania o 33% szybciej, jak również naukowców, którzy mają teraz błyskawiczny dostęp do płynnych zasobów. Mało tego, zaimplementowana w HudsonAlpha metodologia DevOps przyspieszyła pracę zespołów programistów sześciokrotnie! Te wartości sprawiają, że okres zwrotu z inwestycji wartej 2,14 mln dolarów wynosi zaledwie 13 miesięcy, a stopa zwrotu (w perspektywie 5-letniej) – 247%.

Peyton McNully, CIO instytutu HudsonAlpha, zapytany o to, jak ocenia zastosowaną w instytucie infrastrukturękomponowalną, odpowiedział:„Myślę, że nie będzie przesady w stwierdzeniu, że rozwiązania Hewlett Packard Enterprise działające w HudsonAlpha uratowały już niejedno ludzkie życie – i jestem pewien, że będą to robić w przyszłości.”

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat infrastruktury komponowalnej HPE Synergy?Zapraszamy do obejrzenia szkolenia on-line:

HPE Synergy jest oparta na rodzinie skalowalnych procesorów Intel® Xeon®.