HPE Apollo i pierwsza chmura elastyczna w Polsce!

Infomex to jeden z liderów polskiego rynku IT. Od 21 lat firma ta dostarcza zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne swoim klientom. Dziś oferuje pierwszą na polskim rynku elastyczną chmurę obliczeniową. Przedstawiamy technologię HPE, która się za nią kryje!

Rozwiązania cloudowe są dziś powszechnie znane, a liczba ich użytkowników z roku na rok wzrasta. Mimo to, wielu klientów – zwłaszcza spośród mniejszych firm i organizacji – nie decyduje się na skorzystanie z dobrodziejstw oferowanych przez chmury. Barierą są przede wszystkim koszty inwestycyjne, które wiążą się z wdrożeniem prekonfigurowanych rozwiązań – zakup dodatkowego sprzętu, licencji lub konieczność przepisywania używanych aplikacji prowadzą do wyboru rozwiązań kompromisowych, które nie spełniają w pełni potrzeb biznesowych klientów, lub wręcz do całkowitej rezygnacji z cloud computingu na rzecz tradycyjnego IT.

Właśnie z myślą o nich Infomex postanowił stworzyć swoje Virtual Data Center – pierwszą platformę, która nie tylko przełamuje barierę kosztów, ale także w pełni dostosowuje się do indywidualnych potrzeb każdej firmy i organizacji. Wymagało to skonstruowania stabilnego środowiska serwerowego, które zapewni wysoką moc obliczeniową niezbędną dla przetwarzania Big Data, zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa danych oraz w pełni konfigurowalnego administrowania zaawansowaną infrastrukturą przy minimalnych kosztach utrzymania i wykorzystaniu jak najmniejszej fizycznej przestrzeni. HPE podjęło wyzwanie – sercem Virtual Data Center są serwery HPE Apollo!

System Apollo 4530 obejmuje trzy serwery i 45 podłączanych podczas pracy napędów LFF ładowanych od góry, na obudowę. Rozwiązanie to pozwala umieścić aż 30 serwerów w jednym stelażu 42U, co pozwala na uzyskanie gęstości infrastruktury większej aż o 50% niż w przypadku klasycznych stelaży 2U. Moc obliczeniową zapewniają procesory Intel Xeon E5-2600v4 dysponujące od 6 do 20 rdzeni – w porównaniu ze zwykłymi, low-endowymi serwerami jednostki Apollo zapewniają nawet do 160x większą moc!

Jak zarządzać taką potęgą? Odpowiada za to oprogramowanie HPE Integrated Lights-Out 4. Znacząco upraszcza ono bieżącą administrację, a także pozwala na przewidywanie awarii o dużym prawdopodobieństwie. W połączeniu z potrójną replikacją danych w na trzech niezależnych nośnikach w trzech fizycznych lokalizacjach oraz zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa fizycznego i sieciowego, pozwoliło to na uzyskanie dostępności platformy na poziomie 99,983%!

Zastosowania? Ogranicza je tylko wyobraźnia klienta! Virtual Data Center oferuje możliwość wykorzystania dowolnego DataStore oraz platformy wirtualizacyjnej. Serwery HPE Apollo znane z doskonałego przystosowania do pracy z Big Data, sprawdziły się idealnie również w Cloud Storage. Użytkownik Virtual Data Center ma do dyspozycji klasyczne macierze klasy enterprise SAN dostarczane w modelu as–a–service, a także może podłączyć swój własny sprzęt do chmury. Efekt? Praktycznie nieograniczona elastyczność rozwiązania, która przekłada się na bezkosztową i szybką migrację danych oraz idealne dopasowanie usług do indywidualnych potrzeb klienta.

Technologia HPE Apollo pozwoliła stworzyć pierwszą w Polsce elastyczną chmurę obliczeniową. Virtual Data Center to rozwiązanie, które nie tylko przełamuje bariery typowe dla prekonfigurowanych rozwiązań cloud computing dostępnych na rynku, ale także drastycznie redukuje koszty inwestycyjne i operacyjne związane z utrzymaniem firmowej infrastruktury IT. Dzięki temu z pewnością stanie się atrakcyjną propozycją nie tylko dla krajowych przedsiębiorców. Życzymy powodzenia!

Pobierz case