Accenture oferuje klientom hybrydową chmurę precyzyjnie dopasowaną do ich wszystkich potrzeb

Działająca w 120 krajach i oferująca usługi dla 40 różnych branż, firma Accenture jest technologicznym pionierem, który wcześnie zawsze testuje i wdraża najnowsze technologie oraz modele biznesowe i konsumpcyjne. W ostatnich latach rynek coraz bardziej kieruje swoje zainteresowanie w stronę chmury publicznej. Wielkie zakupy sprzętu i oprogramowania odeszły w przeszłość a klienci oczekują zintegrowanych rozwiązań dostępnych na żądanie i prostych płatności za faktyczne użytkowanie ich możliwości. Dlatego firma wprowadziła do oferty innowacyjne rozwiązania hybrydowe, które zostały oparte na technologiach i usługach HPE.

Klienci oczekiwali od Accenture hybrydowych rozwiązań – zapewniających bezpieczeństwo a przy tym upraszczających obsługę, zamawianie i płatności. Dlatego firma postawiła na prywatną chmurę HPE Helion. Kluczowym elementem całego rozwiązania jest nowoczesny model konsumpcji technologii HPE GreenLake Flex Capacity, dzięki któremu klienci zyskują dostęp do technologii bez konieczności dokonywania znacznych inwestycji kapitałowych.

HPE GreenLake Flex Capacity umożliwa naszym klientom dosłownie posiadanie sprzętu i oprogramowania we własnym centrum danych a przy tym płatności dokonywane są tak jak w chmurze publicznej – mówią przedstawiciele Accenture.

Accenture zdecydowało się na wykorzystanie oferty HPE GreenLake Flex Capacity
ponieważ umożliwia oferowanie klientom modelu konsumpcyjnego chmury publicznej przy zachowaniu bezpieczeństwa i kontroli nad sprzętem oraz oprogramowaniem typowej dla chmury prywatnej a przy tym nie zmusza klientów do dokonywania znacznych inwestycji kapitałowych na początku projektu.

HPE GreenLake Flex Capacity przynosi korzyści wszystkim – zarówno Accenture jak i klientom końcowym. Technologia stała się dostępna dla nowych klientów z nowych branż.

Możemy dostarczać klientom możliwości, na które wcześniej nie mogli sobie pozwolić. Teraz jest to możliwe, dzięki temu, że płacą wyłącznie za faktyczną konsumpcję – przekonują przedstawiciele Accenture.

Więcej informacji na temat tego projektu można znaleźć w case study HPE (PDF)