Hybryda platformą przyszłości

Zdaniem specjalistów z branży IT hybryda to najlepsza forma połączenia wszystkich płaszczyzn technologii. Przedsiębiorstwa informatyczne dbają o to, aby zaspokoić potrzeby klientów biznesowych, którzy wymajają efektywnych i wygodnych rozwiązań. Właściciele dużych firm często chcą wdrożyć najnowsze rozwiązania, mimo że to często przewyższa ich możliwości finansowe.

Należy odpowiednio ocenić siły na zamiary, a raczej potrzeby technologiczne na możliwości budżetowe. Z powodu nieodpowiedniego dopasowania tych dwóch zmiennych około 25% projektów kończy się niepowodzeniem lub musi zostać przerwane. Jeszcze więcej rozpoczętych udaje się przeprowadzić do końca, ale z bardzo dużym opóźnieniem.

Podstawowa technologia w tej chwili nie jest wystarczająca dla wielu firm. Jeżeli dział IT nie dostarcza swoim klientom biznesowym szybkich, skutecznych rozwiązań z wysoką jakością, to może pożegnać się z kolejnymi zleceniami. Doświadczenie w integracji oraz trzymanie się ustalonego harmonogramu w określonym budżecie to synonimy wszechobowiązującego standardu w branży informatycznej. Jeśli przedsiębiorstwo IT nie jest w stanie obsłużyć swojego klienta w ten sposób, to ten z pewnością następnym razem skorzysta z usług innej firmy.

Utrzymanie odpowiedniego modelu współpracy jest niezwykle ważne. Zachowanie podstawowych zasad sprawi, że żaden deadline nie będzie stanowić problemu. Szczególnie istotna jest modernizacja własnej infrastruktury i aplikacji w celu zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa serwisu. Następnie należy stworzyć platformę, która umożliwi firmie obsługę w celu naprawczym jakichkolwiek usterek. Równie istotne jest wprowadzenie elastycznego modelu konsumpcji, w którym koszty związane z użytkowaniem serwisu oraz dodatkowo należy zapewnić dostęp do aplikacji na każdej płaszczyźnie firmy.

Jak to wszystko można osiągnąć? Obecnie najbardziej przyszłościowym wyborem jest publiczno-prywatna technologia oparta na chmurze obliczeniowej, czyli tzw. hybryda. Ani tradycyjne systemy, ani też te oparte na standardowym cloud computingu w pełni nie są w stanie zapewnić tego, czego potrzebują klienci, dyrektorzy firm. Hybryda jako mix rozwiązań pozwala zapomnieć o niedokończonych projektach lub kilkumiesięcznych opóźnieniach.

Dlaczego to najlepsza pora, aby zainwestować w rozwiązania hybrydowe? Technologia ta to zlepek kilku odrębnych od siebie rozwiązań. Hybryda zapewnia ochronę i kontrolę nad wydajnością, szybkością i możliwością pracy w chmurze obliczeniowej. Obecnie środowiska cloud computingu zyskują na popularności z powodu małych kosztów początkowych. Niestety, nadal wiele firm obawia się udostępniania swoich danych w sferze publicznej. Ważniejsze dla właścicieli przedsiębiorstw jest bezpieczeństwo niż wysokość poniesionych kosztów.

Hybryda umożliwia pracę w chmurze, ale nie w formie standardowej, a specjalnie dostosowanej do potrzeb klienta biznesowego. To gwarancja wyższego stopnia zabezpieczeń, także elastyczności pracy niespotykanej jak do tej pory w jakiejkolwiek dziedzinie. To chmura, w której niektóre jej elementy są dostępne tylko dla wybranych pracowników, klientów poprzez ustawione hasło lub inną formę zabezpieczenia.

Takiego wyboru dokonała firma Bilfinger, która poprzez adaptację systemu hybrydowego zaczęła się szybciej rozwijać na tle konkurencyjnych firm. Udało się jej zwiększyć udziały na rynku poprzez centralizację i standaryzację swoich systemów IT, tak aby nadążyć ze wzrastającym popytem. Kluczową kwestią w tej sytuacji jest pojemność, za którą się płaci. Za sprawą hybrydy proponowanej przez HPE firma Bilfinger ponosi koszt zależny od faktycznie składowanych danych. HPE na bieżąco monitoruje ilość plików i w razie potrzeby lub zagrożenia przekroczenia wcześniej ustalonego limitu informuje z wyprzedzeniem o wystąpieniu takiego ryzyka. Dzięki takiemu modelowi współpracy, klient może zaplanować swój budżet. Umożliwia to także dokonywanie zamówień dotyczących zakupu większej pojemności danych.

Hybryda to platforma przyszłości, która pokazuje w jakim kierunku obecnie zmierza technologia. Umożliwia swobodę pracy, operowanie i optymalizację, a także stworzenie odpowiedniego mixu w zakresie bezpieczeństwa danych przechowywanych w chmurze obliczeniowej. To duża oszczędność, co stanowi gwarancję zamykania wielu projektów. Hybryda to naturalne następstwo obecnych systemów. Natomiast efektywność i zysk, to czynniki, które determinują obecnie to pojęcie. To idealny balans pomiędzy bezpieczeństwem danych, a możliwością przechowywania ich w chmurze. Dobrą wiadomością jest to, iż coraz więcej firm decyduje się na to rozwiązanie. Zróżnicowany i stabilny system proponowany przez HPE jest odpowiednim, aby wdrożyć hybrydę w wielu firmach.