HPE Primera – czy pamięć masowa do zastosowań krytycznych może być prosta, dostępna, wydajna i zarazem inteligentna?

Dzisiaj każde przedsiębiorstwo chce być bardziej zwinne, działać szybciej, bardziej innowacyjnie. Tu pojawia się jednak trudność: wymaga to zaangażowania zasobów działu IT. Jak zaspokajać potrzeby biznesu w tym zakresie, skoro specjaliści mają coraz mniej czasu na cokolwiek innego niż administrowanie złożoną i wciąż rozrastającą się infrastrukturą? A zarządzanie nią i rozbudowa zajmują nie tylko czas, ale również kosztują. Właśnie dlatego tak trudno osiągnąć prawdziwą zwinność. Na co dzień ważniejsza jest obsługa i prace optymalizacyjne – zapewniają bowiem niezawodność, która w zdigitalizowanej gospodarce, gdzie setki a czasem tysiące klientów można stracić w ciągu kilku minut, nabrała jeszcze większego znaczenia.

Podczas konferencji Discover i Global Partner Summit 2019, HPE zaprezentowało kilka rozwiązań, które umożliwiają uporanie się z najbardziej aktualnymi wyzwaniami IT. Jednym z nich jest HPE Primera, nowa platforma pamięci masowej, która zapewnia prostotę, wysoką dostępność i wydajność a przy tym – dzięki wykorzystaniu InfoSight, technologii sztucznej inteligencji, która została stworzona z myślą o zarządzaniu infrastrukturą – dostarcza mechanizmów analitycznych i predykcyjnych pozwalających zapobiegać awariom i przyspieszać aplikacje.

Jak to możliwe? Po pierwsze, uproszczona aplikacja i zarządzanie – instalacja to ledwie 20 minut a udostępnianie pamięci masowej liczone zajmuje sekundy. Po drugie, szybka i łatwa aktualizacja bez zakłócania systemu pracy systemu w kilka minut. Wreszcie, możliwość zakupu w modelu usługowym GreenLake albo tradycyjnym w programie Timless Storage, który zapewnia proste upgrade’y. Z kolei wysoką niezawodność zapewnia wielowęzłowa architektura, technologia HPE Peer Persistence oraz replikacja danych.

Przy tym bez konieczności zawierania dodatkowych kontraktów, HPE gwarantuje 100% dostępność. To efekt użycia InfoSight: Primera potrafi wykrywać zawczasu problemy powstające nie tylko w obrębie pamięci masowej, ale także w innych warstwach – w warstwie serwerowej i wirtualizacyjnej oraz w sieci. Technologia ta została opracowana w oparciu o analizę wzorców działania aplikacji na przestrzeni ostatniej dekady. W efekcie dzięki połączeniu wielu innowacji, które znalazły się w portfolio HPE, ogranicza o ponad 90% czas potrzebny na jej obsługę.

W końcu należy zapytać o wydajność: czy wszystko to nie jest zapewnione kosztem wydajności? Nie. Przykładowo, wspomniana już architektura wielowęzłowa i masowa równoległość przetwarzania, pozwalają przyspieszać aplikacje Oracle o 122%. Z kolei dzięki InfoSight i gromadzonym tam informacjom można uzyskać optymalne rozmieszczenie obciążeń aplikacyjnych, które będzie uwzględniać charakterystykę wydajności pojedynczych aplikacji a także zachodzące miedzy nimi interakcje.
„Inteligencja zmienia wszystko” – przekonuje Milan Shetti, wiceprezes i dyrektor generalny działu pamięci masowej HPE. I dodaje: „Oznacza, że firmy mogą skupić się na wykorzystaniu danych do rozwijania swojego biznesu”. A o to przecież właśnie wszystkim chodzi. Także w przypadku rozwiązań najwyższej klasy, jakim jest pamięć masowa HPE Primera.