HPE nie zwalnia tempa: Primera, inteligentna platforma pamięci masowej nabiera rozpędu i błyskawicznie się rozwija

Nie tak dawno, podczas HPE Discover, była przecież premiera. Dopiero pod koniec października HPE oficjalnie zaprezentowało HPE Primera klientom w Polsce. Tymczasem na początku listopada br. firma poinformowała, że integruje najbardziej inteligentną macierz dyskową dla środowisk o znaczeniu krytycznym z HPE Synergy i HPE Composable Rack, co oznacza, że tworzenie i wdrażanie aplikacji oraz innowacji będzie szybsze a wspieranie mieszanych obciążeń obliczeniowych będzie łatwiejsze i jeszcze bardziej niezawodne. Ta unikalna mieszanka technologiczna umożliwia dostarczanie dowolnych usług na inteligentnej platformie działającej przy wsparciu algorytmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w sposób typowy dla chmury – z olbrzymią skalowalnością, niezawodnością, w zwinny sposób. W praktyce integracja HPE Primera, Synergy i Composable Rack oznacza przykładowo krótszy czas wdrażania bazy danych Oracle o 89%.

“Tylko HPE oferuje taką kombinację – połączenie sterowanej przez oprogramowanie i sztuczną inteligencję automatyzacji w postaci infrastruktury komponowalnej. W ten sposób dokonujemy transformacji, sprawiamy, że infrastruktura zlokalizowana we własnym ośrodku przetwarzania danych zaczyna bardziej przypominać chmurę obliczeniową”

– mówi Mat Mathews, wiceprezes i dyrektor generalny działu Composable Networking w HPE.

Transformacja w praktyce, czyli klienci stawiają na HPE Primera

HPE Primera to nowa platforma pamięci masowej o znaczeniu krytycznym charakteryzująca się wyjątkową prostotą i najwyższym poziomem dostępności i wydajności. Stanowi ona rozwinięcie koncepcji platformy HPE Intelligent Data, czyli nowego portfolio produktów i rozwiązań zaprojektowanych w celu przyspieszania aplikacji, transformacji zarządzania danymi i zwiększenia kontroli nad środowiskami wielochmurowymi. Ostatecznym celem jest umożliwienie firmom odkrywania pośród danych cennych informacji w czasie rzeczywistym.

Jednym z pierwszych użytkowników HPE Primera jest firma BlueShore, butikowa instytucja finansowa, która oferuje pełną gamę rozwiązań bankowych do zarządzania majątkiem a także ubezpieczenia i pożyczki. O wyborze HPE Primera zadecydowała unikalna w skali całego rynku 100% gwarancja dostępności. W sektorze finansowym nikt nie może sobie pozwolić nawet na krótkie przestoje, ponieważ maja one istotny wpływ na klientów.
Osiągnięcie maksymalnego poziomu dostępności przez HPE Primera jest możliwe m.in. dzięki wykorzystaniu HPE InfoSight, zaawansowanej platformy sztucznej inteligencji przeznaczonej do operacji IT. Dzięki temu, poza tym, że zyskuje się możliwość przewidywania i zapobiegania awariom a także przyspieszania wydajności aplikacji, zarządzanie pamięcią masową – z punktu widzenia administratora – zajmuje teraz ponad 90% mniej czasu.
Firma BlueShore oczekuje, że w konsekwencji zespół IT, uwolniony od konieczności poświęcania ogromnej ilości czasu na administrowanie, optymalizowanie i obsługę infrastruktury pamięci masowej, będzie teraz w stanie szybciej pracować na kluczowymi z perspektywy biznesu innowacjami.