Nowoczesne IT w ochronie zdrowia zapewnia nie tylko efektywność kosztową, ale także umożliwia pełną koncentrację na pacjentach oraz podnoszenie efektywności i skuteczności leczenia.
Cerner to amerykańska firma specjalizująca się w świadczeniu usług IT dla placówek ochrony zdrowia. Fundamentem biznesu założonej w 1979 r. w Kansas City spółki jest 29 centrów danych w 11 krajach. Każdego dnia do systemów Cerner loguje się 500 tys. pracowników ochrony zdrowia.
Naszym podstawowym założeniem jest dostarczanie systemów i metodologii zapewniających poprawę zdrowia i samopoczucia populacji oraz jednostek. Dostarczamy elektroniczną dokumentację medyczną, możemy wzbogać ją o dane z innych źródeł, możemy łączyć się z urządzeniami medycznymi niezależnie od ich lokalizacji i pobierać z nich dane. To pozwala naszym klientom skoncentrować się na ochronie zdrowia, a nie zarządzaniu systemami IT – mówi Bill Graf, wiceprezes i CIO w Cerner Corporation.
Firma musi zapewnić absolutną niezawodność swoich systemów. Od tego zależy przecież ludzkie zdrowie i życie. Nie byłoby to możliwe, gdyby takie niezawodności nie gwarantowali partnerzy technologiczni Cerner. Wieloletnia współpraca z HPE i Intel® przynosi firmie i a także jej klientom korzyści w wielu obszarach: nie tylko niezawodności i dostępności, ale także bezpieczeństwa.
Cerner korzysta z dziesiątek tysięcy serwerów HPE ze skalowalnymi procesorami Intel® Xeon® oraz pamięci masowej, której pojemność liczona jest w petabajtach, a także usług. Bliska współpraca z obiema firmami pozwala Cerner nie tylko na zaspokojenie wszystkich aktualnych potrzeb, ale także przygotowanie się na wyzwania w przyszłości, w której infrastruktura centrów danych będzie w coraz większym stopniu definiowana programowo. Mając to na uwadze integracja wszystkich elementów środowiska nabiera kluczowego znaczenia. I dlatego Cerner postawił na HPE Synergy oparte na skalowalnych procesorach Intel® Xeon®, która zapewnia pojedynczy obraz infrastruktury i dostarcza komplet informacji niezbędnych do podejmowania decyzji administracyjnych. W oczach przedstawicieli firmy to istotny element budowy centrum danych nowej generacji. W ciągu najbliższych kilku lat firma będzie wdrażać HPE w skali całego swojego środowiska oczekując wzrostu wydajności, lepszej alokacji pojemności i większej efektywności zarzadzania kosztami.
Zobaczcie sami jak technologie HPE i Intel® przyspieszają transformację ochrony zdrowia!