HPE 2020 May AI Help You? Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Podczas Wirtualnej Konferencji HPE 2020 May AI Help You? dyskusja skupi się na danych oraz inteligentnych technologiach, które umożliwiają przyspieszanie biznesu.

Nie ma wątpliwości, że nowoczesne technologie IT – hiperkonwergentne, inteligentne, autonomiczne – otwierają przed nami świat nowych możliwości. Upraszczają codzienne życie, pozwalają rozwiązywać złożone problemy, a zarazem dostosowywać się do nowych wyzwań, jakie przynosi każdy kolejny dzień. Wystarczy tylko umiejętnie je wykorzystać – przykładów na to nie zabraknie podczas Wirtualnej Konferencji HPE 2020 May AI Help You?

HPE przy wykorzystaniu najnowszych technologii bazujących na sztucznej inteligencji i rozwiązaniach technicznych Intela, w szczególności procesorach Intel Xeon, pomaga organizacjom osiągać ambitne cele, zmieniać własny biznes oraz otaczającą rzeczywistość. Jak będzie wyglądać przyszłość IT, jak umiejętnie wykorzystać nowe technologie, jak usprawniać pracę działów IT, jakie znaczenie ma ekspercka wiedza i doświadczenie, a także – a może przede wszystkim – jak możemy wspierać Twoją firmę, będziemy się zastanawiać podczas konferencji wspólnie z HPE i Intelem.

Proste, inteligentne wsparcie
Jednym z przełomów ostatnich lat, czy może nawet miesięcy, jest zaprzęgnięcie sztucznej inteligencji do wspierania pracy działów IT. Skomplikowanie współczesnych infrastruktur IT już jakiś czas temu przekroczyło poziom, który był w stanie bez problemu ogarniać ludzki umysł. Pojawiła się paląca potrzeba dostarczenia administratorom IT inteligentnego asystenta. Odpowiedzią HPE jest InfoSight, technologia, która wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, pomaga w zarządzaniu infrastrukturą w centrach przetwarzania danych.

Jak działa w praktyce taka „inteligentna asysta” HPE InfoSight zostanie zaprezentowane podczas konferencji m.in. na przykładzie macierzy HPE Nimble Storage. Wykorzystując właśnie uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, rozwiązuje ona praktyczne, rzeczywiste problemy IT: automatyzuje wykrywanie potencjalnych problemów oraz skraca czas rozwiązania ewentualnych problemów w środowisku IT poprzez wyeliminowanie 1. i 2. poziomu wsparcia technicznego. W efekcie HPE InfoSight tworzy podwaliny inteligentnego IT – bezpiecznego, stabilnego i wydajnego, które jest w stanie samodzielnie zapobiegać problemom i wspierać realizację postawionych celów biznesowych.

Innym sposobem na wspieranie działów IT jest dostarczanie rozwiązań maksymalnie uproszczonych. Dobry przykładem jest jeden pulpit zarządzania hiperkonwergentnego rozwiązania HPE SimpliVity, który znacząco upraszcza i ogranicza poziom skomplikowania systemów. W połączeniu ze sztuczną inteligencją przyspiesza to podejmowanie decyzji i zmniejsza ryzyko popełnienia błędów.

Dostępność i bezpieczeństwo
Postępująca digitalizacja, ogromne ilości danych oraz innowacyjne technologie otwierają nowe możliwości, ale zarazem rodzą również wyzwania w obszarze przechowywania, zabezpieczania i zapewniania dostępu do danych czy ochrony inwestycji w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu.
Brak dostępu do danych, brak możliwości ich analizowania i wyciągania wniosków jest dzisiaj nie do zaakceptowania. I nie dotyczy to wyłącznie największych firm, ale wszystkich – zarówno dużych jak i małych. Dlatego tak ważnym elementem infrastruktury IT stają się rozwiązania do przechowywania danych.
Pamięć masowa musi dzisiaj samodzielnie analizować własne działania, prognozować występowanie problemów, dokonywać auto-naprawy i auto-optymalizacji. Musi ona zarazem rozumieć cały ekosystem IT, żeby niezawodnie z nim współpracować. Priorytetem dla każdej firmy jest teraz również bezpieczeństwo danych. Dlatego nowoczesne pamięci masowe muszą jednocześnie zapewniać kompletność i wiarygodność danych.

O tym wszystkim, a także o ludziach, bez których nie da się okiełznać technologii, bez których wiedzy i doświadczenia nawet najlepsza technologia może stać się bezużyteczna, będziemy można posłuchać i porozmawiać na trzydniowej Wirtualnej Konferencji HPE 2020: May AI Help You? która startuje już za tydzień (13.10). Zapraszamy!

Rejestracja: https://www.mayaihelpyou.pl/rejestracja