Digitalizacja dla wszystkich: pracownicy w centrum zainteresowania

Jednym z najistotniejszych elementów cyfrowej transformacji biznesu jest budowa nowego, zdigitalizowanego środowiska pracy. W oparciu o rozwiązania sieciowe Aruba Networks można konstruować lepsze doświadczenia użytkowników i innowacyjne systemy kompleksowo wspierające pracowników w wykonywaniu codziennych obowiązków. 

Dzisiejsi pracownicy oczekują o wiele więcej niż tylko przestrzeni do pracy czy dostępu do podstawowych sprzętów i narzędzi. Dotyczy to w szczególności Millenialsów, ale także kolejnych następujących po nich pokoleń, którzy już w ciągu kilku najbliższych lat całkowicie zdominują rynek pracy. Czego pracownicy oczekują dziś i w coraz większym stopniu będą oczekiwać jutro? Przede wszystkim elastycznej mobilności, inteligentnych i spersonalizowanych rozwiązań, bezpieczeństwa i usług wsparcia.

Z badań przeprowadzonych przez Aruba Networks* wynika, że daleko posunięta digitalizacja miejsca pracy pozwala utrzymywać na wysokim poziomie zaangażowanie i entuzjazm pracowników. Biurowi “cyfrowi rewolucjoniści”, którzy w ponadprzeciętnym stopniu korzystają z aplikacji chmurowych, podłączonych do sieci sal konferencyjnych i inteligentnych przestrzeni biurowych, w większym stopniu niż inni pracownicy odczuwają satysfakcję z pracy, łatwiej osiągają wyższe poziomy produktywności a także częściej mają poczucie, że doświadczają rozwoju zawodowego.

Potencjał drzemiący w cyfrowym środowisku pracy można uwolnić w pełni dzięki odpowiednio dobranym technologiom. Zobaczmy zatem co ma do zaoferowania Aruba Networks od strony technologicznej. Przyjrzyjmy się dwóm wyjątkowym rozwiązaniom chmurowym: Aruba Central oraz Meridian.

Pierwsze z nich to uproszczone, bezpieczne i ekonomiczne mechanizmy zarządzania i monitorowania w chmurze dla punktów dostępowych Aruba Instant, przełączników i bramek wykorzystywanych przez organizacje wielooddziałowych. Obejmują one infrastrukturę przewodową, bezprzewodową oraz WAN. Efektem ich zastosowania – dzięki wykorzystaniu zaawansowanych usług analitycznych o użytkownikach i ich sposobach korzystania z sieci a także kompletnej informacji o aktualnym stanie łączności – możliwość zaoferowania wyjątkowego doświadczenia sieciowego nie tylko pracownikom, ale także firmowym gościom.

Meridian to oferowane w modelu SaaS rozwiązanie będące częścią portfolio usług lokalizacyjnych Aruba. Najważniejsze funkcje to mapowanie i nawigacja w oparciu o mapy firmowych przestrzeni, informacje o aktualnym położeniu i powiadomienia o zbliżaniu się do szczególnych miejsc czy monitorowanie położenia wartościowych urządzeń. Elementem rozwiązania jest AppMaker, który pozwala na szybkie zbudowanie kastomizowanej aplikacji mobilnej dla pracowników, gości czy klientów.

Rozwiązanie jest licencjonowane w prostym modelu subskrypcyjnym. Dzięki temu poszczególne funkcjonalności można dodawać w miarę rozwoju potrzeb organizacji. To doskonałe rozwiązanie nie tylko kampusów korporacyjnych, ale także dla kampusów uniwersyteckich, stadionów, muzeów, szpitali i centrów handlowych, które przykładowo mogą dzięki temu organizować akcje promocyjne albo informacyjne dla klientów zbliżających się do określonych miejsc.

To oczywiście tylko niewielka próbka oferty Aruba Networks. Niemniej już na tych przykładach widać doskonale, że cyfrowa transformacja jest naprawdę dla wszystkich.

* https://arubanetworks.com/TheWorkplaceoftheFuture