Czy przyspieszanie innowacji z HPE GreenLake się opłaca? Liczby mówią same za siebie!

Wystarczy podać kilka prostych liczb, żeby oszacować TEI (Total Economic Impact), czyli całkowity wpływ ekonomiczny, jaki na organizację będzie miał wybór oferty HPE GreenLake. Kalkulator prezentujący szacunkowy zwrot z inwestycji w trzyletniej perspektywie przygotowali analitycy Forrester.

HPE GreenLake to skalowalna usługa infrastrukturalna, która rozliczana jest w modelu opartym na faktycznej konsumpcji pojemności udostępnionych zasobów. Dzięki temu organizacje IT mogą w prosty sposób skalować infrastrukturę w odpowiedzi na zmiany w zapotrzebowaniu wewnętrznym oraz nowe uwarunkowania zewnętrzne. Dodatkową korzyścią jest spersonalizowane wsparcie techniczne, które stanowi istotne wzmocnienie – w większości przypadków – przeciążonych kadr specjalistów IT. Uwolniony w ten sposób czas, pracownicy działów IT mogą przeznaczyć na realizację bardziej wartościowych z biznesowego punktu widzenia zadań oraz testowanie i wdrażanie innowacji.

Właśnie przyspieszenie tempa wdrażania innowacji jest jedną z najczęściej wskazywanych korzyści płynących z zastosowania HPE GreenLake. Większość kluczowych biznesowych aplikacji i danych, systemów klasy ERP, CRM i podobnych, musi z wielu względów pozostać w centrum danych. Konsekwencją tego jest ograniczona szybkość, zwinność, elastyczność, skalowalność. Zapewnienie chmurowego doświadczenia jest jednak możliwe bez przenoszenia ich do chmury publicznej. Wystarczy zastosować do tych aplikacji i danych model as-a-Service. W ten sposób można spełnić wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa, opóźnienia w transmisji danych czy regulacji prawnych a jednocześnie dokonać transformacji biznesu zyskując kluczowe korzyści wynikające z cloud computingu.

Po pierwsze płacimy za faktyczne użycie (pay per use), które oznacza elastyczność finansową potrzebą przy podejmowaniu nowych inicjatyw i reagowaniu na nowe okazje biznesowe. W ten sposób uwalniamy kapitał, przyspieszamy operacje i zwiększamy elastyczność ekonomiczną.

Po drugie skalowanie w górę i w dół przestaje być problemem – HPE GreenLake dostarcza kluczowe usługi potrzebne do cyfrowej transformacji w firmowych centrach danych i otwiera możliwości skalowania.

Po trzecie administracja jest uproszczona w skali całej hybrydowej infrastruktury. HPE GreenLake Cenntral, to samoobsługowa, intuicyjna platfroma, która dostarcza jednolitego obrazu infrastruktury, umożliwia monitorowanie zużycia, wydajności kosztowej, zgodności i innych kluczowych wskaźników.

Wreszcie, po czwarte monitorowanie i zarządzanie środowiskami – zarówno we własnych centrach danych jak i chmurze – może być przekazane w pewne, bezpieczne ręce specjalistów z centrów operacyjnych HPE. To zapewnia więcej czasu i pozwala na zwiększenie produktywności pracowników IT.

Większość z tego co zostało napisane powyżej nie budzi wątpliwości. Wszyscy zdają sobie już dzisiaj sprawę z korzyści, jakie oferuje cloud computing i model as-a-Service. Niemniej znaczna część menedżerów zastanawia się: czy to się jednak opłaca? Jakie będzie faktyczny wpływ ekonomiczny oferty HPE GreenLake na moją organizację w dłuższej perspektywie czasowej?

Teraz odpowiedź na te pytania jest prostsza. Kalulator HPE GreenLake Estimator przygotowany przez Forrester dostępny jest tutaj [https://tools.totaleconomicimpact.com/go/hpe/greenlake/index.html]

Wystarczy wejść na stronę WWW, zarejestrować się i odpowiedzieć na kilka pytań, żeby oszacować wskaźnik TEI. Interaktywny kalkulator został przygotowany na podstawie zleconego przez HPE projektu badawczego The Total Economic Impact of HPE GreenLake przeprowadzonego przez Forrester Consulting. W oparciu o rozmowy z klientami HPE, analitycy Forrester zidentyfikowali i policzyli kluczowe korzyści wynikające z inwestycji w usługi Greenlake.